Igen. Mindent. Szinte csak H2O marad.
Ez sokakat aggaszt és rendkívül érdekes véleményeket olvasok ebben a kérdésben.
Csináljunk egy kis rendet a fejekben.
Nincs olyan víztisztító, ami minden szennyeződést, egészségre előnytelen anyagot kiszűr és az ásványi sókat benne hagyja. Három lehetőségből lehet választani.
1. Olyan szűrési technológia, ami nem tökéletesen szűr ezért marad benne ásványi anyag és minden más is. ….de hát pont ezt akarjuk elkerülni, a „minden mást”!
Ha kevés benne a „minden más” akkor kevés az ásványi anyag tartalom is.
Ha magas az ásványi anyag tartalom akkor magas a „minden más” is.
Azt gondolom érthető ennek a megoldásnak hibája.
Ezek a készülékek nem RO rendszert, csak hagyományos mechanikai szűrőket és/vagy aktív szenet tartalmaznak.
2. A második rendszer érdekes. Jó minőségű RO rendszer, ami tökéletesen tiszta vizet produkál, majd megkerülve a víztisztítót egy elosztón keresztül (bypass szelep) a szűretlen vizet beleengedjük a szűrtbe, ezzel megemelve annak ásványi anyag tartalmát. Persze ezzel a szűretlen vízben lévő „minden mást” is visszakeverjük. Eredményét nézve megérkeztünk az első megoldáshoz. ???
3. A harmadik megoldás, amit én a legcélravezetőbbnek tartok, hogy az RO membrános készülék tökéletesen tiszta vizet állít elő, majd ezt a vizet átengedjük egy visszasózó patronon, amiből kioldódnak a hasznos ásványi anyagok és nem kell meginni a „minden mást”.
A mi készülékeink mind így működnek.
Fontos még tudni, hogy Magyarországon szabvány írja elő az ivóvízzel szemben támasztott követelményeket. Ennek része, hogy az ivóvíz keménységének el kell érnie az 50 mg/liter CaO értéket.
Komoly viták zajlanak szakemberek, kutatók között is arról, hogy a szervezet milyen hatékonysággal hasznosítja a vízben található szervetlen ionokat. Sok szakember vallja azt, hogy a szervezetnek szerves anyagokból felvett ionokra van szüksége, amit elsősorban növényi tápanyagokból tud fedezni.
Józanésszel átgondolva: az emberi táplálkozás rendszerint a szilárd étel és az elfogyasztott folyadék keverékéből áll. A gyomorba kerül minden és innen, illetve az emésztőrendszeren áthaladva szívódik fel. A szilárd táplálék jelentősen magasabb ásványianyag forrás, mint a víz. Külön a vizet vizsgálni fölösleges, hisz az elfogyasztott táplálékkal együtt keveredik a gyomorban. Ez a keverék fogja biztosítani a szükséges ásványianyagot a szervezet számára. A víztől remélni mindezt, teljesen értelmetlen. Ez a kérdés csak nagyon szélsőséges helyzetben lehet valóban fontos, ha valaki napokig, hetekig nem eszik, csak vizet iszik. Csupán emberbaráti szeretetből is remélem, hogy nincsenek közöttünk sokan ezzel az ötlettel.
Akit részletesebben érdekel az ivóvízszabvány:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Iv%C3%B3v%C3%ADzszabv%C3%A1nyok_el%C5%91%C3%ADr%C3%A1sai
